Tryskání

Provádíme tryskání povrchů jak mobilními stroji, kdy přijedeme za vámi a práci provedeme na místě, nebo můžete jednotlivé díly a konstrukce přivézt k nám a otryskáme je v tryskacím boxu či v kabině a to jak tlakovým či injektorovým způsobem.

Používáme široké spektrum abrazivních materiálů pro tryskání a na základní, nejvíce používané druhy jako je korund, balotina (skleněné kuličky) či ocelová drť máme specializované kabiny a boxy, čímž předcházíme nežádoucímu smíchání různých specializovaných abraziv dohromady.

Kov

Tryskání kovových ploch z uhlíkaté oceli ve stavebnictví je většinou prováděno za účelem, odstranění staré barvy, koroze či jiných degradovaných vrstev a ostatních nánosů z povrchu stávající konstrukce. Ve strojírenství a u nové konstrukční oceli jde především o nejefektivnější postup jak se zbavit okují vzniklých při hutní výrobě a materiál před povrchovou úpravou odmastit. U obou postupů je cílem čistý kovově - stříbřitý povrch (ISO 8501) s dostatečným kotvícím profilem a drsností povrchu (ISO 8503), čímž se významně zvýší kvalita přípravy povrchu, nutná pro dalších technologické postupy antikorozní ochrany (lakování, metalizace, apod.).

Tryskání nerezavějící oceli či barevných kovů je prováděno za účelem primárně estetickým jakým je očištění, sjednocení povrchu, odstranění okují u odlitků či při požadavku na změnu vlastností povrchu jako je zvýšení povrchové napjatosti stávajícího materiálu kuličkováním např. při repasování vodních turbín apod. Většinou se používají méně abrazivní neostrohranné materiály pro tryskání jako je balotina (skleněné kuličky), soda bicarbona či keramické kuličky.

Image

Kámen

Tryskání kamene se provádí za účelem očištění, odstranění zvětralých vrstev a estetickému sjednocení povrchu před finálním ošetřením povrchu impregnací především u kamenných podezdívek domů, kamenných schodišť, přehradních hrází, pilířů mostů, stěn tunelů, kamenných plotových sloupků, odstranění nežádoucích graffiti nebo vytvoření protiskluzového povrchu.

Image

Beton

Tryskání betonu se provádí jako mezioperační proces před jeho sanací. U pohledových betonů se tryskáním plocha sjednotí nebo se naopak mohou vypískovat jakékoliv vzory či nápisy.

Image

Dřevo

Tryskání dřeva je metoda jak můžeme dosáhnout efektu očištění, sjednocení a strukturování plochy s efektem výrazného vyrýsování let a to jak u nového, tak i starého dřeva. Následně lze aplikovat penetraci, vosk či dřevo namořit a zajistit tím povrchovou odolnost proti nežádoucím povětrnostním vlivům a významně tak prodloužit jeho životnost.

Mezi nejčastěji tryskané dřevěné předměty patří palubky, trámy, krovy, stropy, podlahy, roubenky, sruby, nábytek z masivu, dveře apod.

Tryskání dřeva je efektivní, cenově přijatelná a šetrná metoda renovace zejména starých poškozených dřevěných předmětů a zachovat jejich historickou hodnotu a autentičnost.

Image

Kontakt

LACKFIX SPRAY SYSTEM
Mgr. David Semiginovský
Oblouková 158
463 03 Stráž nad Nisou
Česká republika

 

tel.: +420 482 737 555

e-mail: info@tryskani.cz

www.tryskani.cz

 

IČO: 12027987

DIČ: 6903172617

Datová schránka: u2id9k6